Sounds and smells: 9.5.2016

9.5.2016

Moikka. Näyttelyn avajaiset ja lämmin rentoutumis viikonloppu ohi ja nyt takaisin työhön. Lehdet avautuvat opiston pihan koivuista ja voikukat kukkivat ikkunani alla, ihanaa kun kesä tulee. Voisin laittaa muutamia ottamiani kuvia tänne avajaismenoista, valitettavasti epähuomiossa kameran säädöt eivät olleet oikein kaikissa kuvissa ja ne epäonnistuivat, mutta tätä sattuu. Päärakennuksella oli oikea tungos avajaispäivänä,väki kuitenkin asteittain väheni siirryttäessä keltaiselle kivikoululle ja lopulta limingan kirjastoon. Oliko kyse että ihmiset eivät olleet tietoisia että näyttely jatkui vielä muualla? Jokatapauksessa täältä pesee kuvia

 

 

 

 

 

Myyntipöydän ympärillä pyöriporukkaa ja kauppakin taisi käydä.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kahvi maistui ja kuulumisia riitti jaettavaksi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siirryimme kivikoululle jatkamaan näyttelyä, se koostui veistoksista ja valokuvista.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tässä sävellyksensä esittää Riina Paloniemi, artisti sai aplodit ja kukituksen hienosta esityksestä.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Minulle jäi epäselväksi mistä yksisarvisia saa metsästettyä ja onko se laillista.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valokuvia kivikoululla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sitten siirryttiin kirjastolle. Tässä ylpeä artisti poseeraa työnsä vieressä kun rehtori korjaa vinoon mennyttä taulua.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kirjaston seinällä roikkui monia upeita töitä.

Siinäpä ne kuvat oli tällä kertaa, näyttely yhä avoinna jos kiinnostaa käydä! Ei minulla nyt muuta ole sanottavaakaan kuin että ensiviikkoon ystävät. Heipparallaa!

Tägit: 

Lisää uusi kommentti

CAPTCHA
HUOMIO! Allaoleva kenttä on pakollinen. Kysymyksellä varmistetaan, että olet ihminen etkä robotti. Kirjoita kyllä tai ei.NOTICE! The following field is mandatory. Answer to prove you aren't a bot. Simply writing 'yes' will work
Fill in the blank.