Sounds and smells: 5.9.2016

Terve terve.

Limingan Taiteilua viikonloppu lähestyy, meiän kouluki on mukana! Meillä on semmonen Pop-up näyttely joka kestää 2 päivää limingan vanhan kirjaston tiloissa ns. poliisitalolla. Seiniä on maalattu ja tauluja yms kamaa aletaan roikuttaa niille ihan kohta. Hyvää tulee, kannattaa tulla tsiigailee! Mitäs sitten täällä opistolla kuuluu ja haiskahtaa parhaillaan? Sarjislaiset oli viikonlopun Helsingissä sarjisfestareilla, kuvanveistossa olevat viimeistelivät veistoksiaan ennen kuin niistä tehdään muotti, loput porukoista kai vaan nautti viimesistä lämpimistä päivistä :) Hiukkasen tuntuu että viikonloppua ois voinu viettää vielä hetken, kun flunssaa ollut liikkeellä eikä oikein jaksaisi ryhtyä töihin taas. Eikai tässä sen kummempia, olkaa toisillenne armollisia :D

Moi moi!

-Sivari Mikke

Tägit: 

Lisää uusi kommentti

CAPTCHA
HUOMIO! Allaoleva kenttä on pakollinen. Kysymyksellä varmistetaan, että olet ihminen etkä robotti. Kirjoita kyllä tai ei.NOTICE! The following field is mandatory. Answer to prove you aren't a bot. Simply writing 'yes' will work
Fill in the blank.