Sounds and smells: 24.2.2016

24.2.2016

 

Kevät ei saapunutkaan vielä Liminkaan, mutta hyvä niin sillä Talviloma on vielä tulossa ja lunta tupruttaa. Talvilomaa vietämme täällä 7.3 - 13.3 elikkäs reilun viikon päästä. Jos tarvitset jotain niin sivari (minä) en ole lomalla, vaan päivystän koululla.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ruokalan seiniä koristavat pitkästä aikaa uudet työt. Valikoidut työt ovat hieman synkkä aiheisia, ne esiteltiin viimeviikkoisessa pelottaa kritiikissä. Pari taulua jäi vahingossa ripustamatta, pahoittelemme tapahtunutta. Alla Meme ja Siiri Korhosen upeat teokset.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yhteishakukin alkoi, muistakaa hakea kouluihin. Taidekoulukin on koulu tosiaan, mutta ei tänne haeta yhteishaulla :) Muistakaa myös seurata Taidekoulua Instagramissa ja jokapaikassa!

Ottakaahan easysti

-Mikke sivari

Tägit: 

Lisää uusi kommentti

CAPTCHA
HUOMIO! Allaoleva kenttä on pakollinen. Kysymyksellä varmistetaan, että olet ihminen etkä robotti. Kirjoita kyllä tai ei.NOTICE! The following field is mandatory. Answer to prove you aren't a bot. Simply writing 'yes' will work
Fill in the blank.