Sounds and smells: 20.7.2016

Terve terve, pitkästä aikaa. Toivottavasti olette kaivanneet blogi toimintaa, jos ette niin hähää täältä sitä tulee kuitenkin! On ollut ihan mälsää leikata nurmikkoa täällä, on sitä tärkeämpääkin puuhaa varmasti. Kuten juhlavuotemme kunniaksi järjestettävien näyttelyiden pystytys. Uusin Näillä lakeuksilla näyttely avattiin viimeviikon torstaina ja tässä se on pyörinyt ja käviöitäkin on ollut kivasti. Se veri, hiki ja kyyneleet jotka valuivat kasvoillamme eivät ehkä olleetkaan turhaa kaikista vastoinkäymisistä huolimatta. Taidekoulu ja Vilho Lampi -museo eivät ole yhtäaikaa auki kuin ti - pe klo 12-15, joka on tuottanut mielipahaa. Taidekoulun päärakennuksen löytäminenkin on tuottanut haastetta jostain syystä useille kävijöille. Näyttelyssä on tarjolla melkoiset elämykset, tulkaa ja nähkää omin silmin!

Maistiaisiksi tässä Olli Pohjolan kantaaottava maalaus Kyykytettyjen ohimarssi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alla näet Suvi Forssénin pronssi veistoksen Nakkikoppi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sekä Tiina Vehkaperän Tulen kantaen lahjoja josta tässä näemme osan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jep, komea on näyttely, siis että tulkaapa vilkasee. Lukemisiin taas sitten ainakin kahdeksi viikoksi? Mooi!

-Sivari Mikke

Tägit: 

Lisää uusi kommentti

CAPTCHA
HUOMIO! Allaoleva kenttä on pakollinen. Kysymyksellä varmistetaan, että olet ihminen etkä robotti. Kirjoita kyllä tai ei.NOTICE! The following field is mandatory. Answer to prove you aren't a bot. Simply writing 'yes' will work
Fill in the blank.