Limingan taidekoulun sarjakuvalinjalla

Limingan taidekoulun (http://limingantaidekoulu.fi/fi/) sarjakuvalinja käynnisti kymmenennen kautensa 17.8.2009. Opiskelemme sarjakuvaa aamusta iltaan (toisinaan illasta aamuun) koko talven. Meitä on Impivaarallinen, nyt nelisenkymmentä.

tiistai, huhtikuu 20, 2010

Kevätnäyttely

Henna, Riika, Sisko ja Nora

Taidekoulun kevätnäyttelyä ripustetaan tämä viikko. Sarjislinjan vuosijulkaisuoriginaalit ovat samaan aikaan esillä Kärsämäellä. Tänä vuonna sarjislaiset tekevät teokset yhteistyöprojektina ihan tätä näyttelyä varten. Esillä on myös maalauksia, grafiikkaa, veistoksia ja valokuvia koulun päärakennuksessa, Vilho Lampi museossa ja Limingan keskustassa Osuuspankkia vastapäätä sijaitsevassa entisessä meijerin toimistotilassa, tai oli siinä välillä antiikkiliikekin. Tervetuloa avajaisiin sunnuntaina klo 13.00.

0 Comments:

Lähetä kommentti

<< Home