Limingan taidekoulun sarjakuvalinjalla

Limingan taidekoulun (http://limingantaidekoulu.fi/fi/) sarjakuvalinja käynnisti kymmenennen kautensa 17.8.2009. Opiskelemme sarjakuvaa aamusta iltaan (toisinaan illasta aamuun) koko talven. Meitä on Impivaarallinen, nyt nelisenkymmentä.

sunnuntai, maaliskuu 21, 2010

Tampere kuplii

Heli, Julia ja Mira-Pauliina

Bussikuljetus Tampereen festareille lähti lauantaiaamuna klo 4.30. Suomen käyttöoppaan julkaisutilaisuuteen ehdittiin ajoissa. Klubin ohjelma oli mielenkiintoinen ja sarjisbloggaajien paneelikeskustelu oli vallatonta. Sarjakuva-Finlandian voitti Petteri Tikkanen. Onnea! Karikatyyribattlen jälkeen illan orkesteri Katariinamies improvisoi laulun Petterille: Tuuli kuivaa onnen kyynelet.

1 Comments:

Blogger Keijo Ahlqvist said...

Mirpsuin mirpsu on Papaa.

21.3.2010 11.30.00  

Lähetä kommentti

<< Home